Одним із найефективніших інструментів, що дозволяють помітно знизити витрати автотранспортних підприємств, є GPS — контроль палива. Якщо врахувати, що витрати на нього сягають 60% усіх витрат компаній-перевізників, щорічна економія може обчислюватися десятками тисяч доларів. Вона складається із двох складових. По-перше, контроль палива та GPS — моніторинг дозволяють оптимізувати маршрути, зробивши перевезення більш рентабельними. По-друге, супутникове спостереження за автомобілями та їх окремими вузлами зводить нанівець зловживання водіїв із розкрадання ПММ.
Психологічний ефект від впровадження супутникових систем спостереження відчувається практично миттєво – співробітники починають утримуватися від зливу палива та «переведення в готівку» талонів під страхом неминучого викриття. Відчутний економічний ефект приходить на другий місяць використання систем контролю палива та GPS — моніторингу, коли починає виявлятися результат комплексного використання системи.
Існує ціла низка конструктивних рішень щодо обладнання автомобілів модулями, які здійснюють GPS контроль палива. Вибір конкретного залежить від цілей, які переслідує керівництво компанії та, зрозуміло, від розміру бюджету, виділеного на ці цілі. Найбільш простим і дешевим є встановлення датчика, що фіксує відкриття кришки бензобака, однак такий механізм захисту досить легко обдурити. Набагато більший ефект дає ємнісний датчик рівня палива або ультразвуковий датчик палива, що в режимі реального часу передає дані про рівень бензину або соляри в баку.
Можливо, придбання додаткового GPS обладнання може здатися надто дорогим задоволенням, проте, зробивши нехитрі розрахунки, можна переконатися, що витрати на нього окупляться всього за 2-3 місяці тільки за рахунок викорінення розкрадань палива. Крім того, на сьогоднішній день просто не існує іншого дієвого способу припинити злодійство та зловживання. Заощадити на придбанні супутникового спостереження можна замовивши повний комплект обладнання. Зазвичай до нього входить GPS — трекер та різноманітні додаткові модулі, наприклад, ємнісний датчик рівня палива або ультразвуковий датчик палива.
Виконує охоронні функції, і навіть забезпечує інтеграцію даних, отриманих у результаті супутникового спостереження з управлінським обліком компанії. Це помітно полегшує їхню інтерпретацію, аналіз та вироблення наступних рішень щодо збільшення рентабельності бізнес-процесу.